Haberler/DuyurularEtkinlik Takvimi

< �ubat 2019 >
Pt Sa �a Pe Cu Ct Pa
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728

 

ISCAEE 2011 JAPONYA
 
Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü; 1999 yılından itibaren Prof. Zehra ÇOBANLI, Tokyo Sanat Üniversitesi’nden Prof. Fumio SHIMADA, Takoma Toplum Koleji’nden Prof. Richard MAHAFFEY ve Tsinghua Üniversitesi’nden Prof. Zheng NING’in kuruculuğunu gerçekleştirdiği "Uluslararası Seramik Sanat Eğitimi ve Değişimi Topluluğu Sempozyumu"na katılmakta ve yabancı üniversitelerle işbirliği ve ortaklık içinde çalışmalarına devam etmektedir. Uzun yıllardır gelişerek sürdürülen bu etkinlik kapsamında; farklı ülkelerden alanında uzman öğretim üyeleri, tanınmış seramik sanatçıları ve öğrencilerini her yıl farklı bir ülkede bir araya getirerek kültürel, sanatsal etkileşim ve farklı-güncel sanat eğitimi değişimini, paylaşımını sağlamaktadırlar.

ISCAEE Uluslararası Seramik Sanatı Eğitim ve Değişimi Topluluğu, 2011 Japonya Sempozyumu, 16 Eylül - 02 Ekim 2011 tarihleri arasında Tokyo Sanat Üniversitesi’nde gerçekleştirilmiştir. Etkinlik bu yıl; Çin, Kore, Meksika, Nijerya, Kuzey Afrika, Türkiye, Uganda, İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri ve Japonya’dan 27 üniversite ve profesörler, öğretim elemanları, öğrenciler ve sanat eleştirmenlerinden oluşan toplam 210 kişiye ev sahipliği yapmıştır. 

Sempozyum kapsamında; Sanatçı Öğretim Üyelerinin kendi üsluplarını yansıttıkları ve diğer katılımcılarla paylaştıkları çalıştaylar, Akademik Bildiri sunumları, Öğrenci Çalıştayı, ISCAEE Seramik Sergisi, Anagama Pişirimi ve Açık Ateşte Pişirim yapılmıştır. 

Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü'nden bu güne kadar 100'ün üzerinde öğretim elemanı ve öğrencinin katıldığı ISCAEE sempozyumuna bu yıl;  Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü'nün desteği ile katılma fırsatı elde etmişlerdir.
 

Etkinliğe Türkiye'den katılanlar:

Prof. Zehra ÇOBANLI,

Doç. Pınar GENÇ, 

Doç. Kemal ULUDAÐ,

Yrd. Doç. Sadettin AYGÜN,

Öğr. Gör. Hasan BAÞKIRKAN,

Arş. Gör. Betül DEMİR KARAKAYA,

Arş. Gör. Gökçe ÖZER