Haberler/DuyurularEtkinlik Takvimi

< �ubat 2019 >
Pt Sa �a Pe Cu Ct Pa
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728

2007 İNGİLTERE (Uluslararası Seramik Sempozyumu ve Sanat Eğitimi Değişim Programı)

ISCAEE 2007 Seramik Sempozyumu, 08-26 Ekim 2007 tarihleri arasında İngiltere/ Farnham, University College For The Creative Arts'da gerçekleştirilmiştir. 08-15 Ekim tarihleri arasında, farklı ülkelerden katılımlı 15 kişilik bir fırın ekibine, fırın yapımı hakkında eğitim verildikten sonra bu ekip tarafından, odunlu tuğla fırını inşa edilmiştir. Fırın inşası aşamasında, ekip atölyelerde fırın pişiriminde kullanılmak üzere sanatsal formlar üretmiştir.

Sempozyuma; Ghana, Japonya, Kenya, Kore, Nijerya, Güney Afrika, Türkiye, A.B.D., Uganda ve İngiltere gibi ülkelerden davetli sanatçılar katılmış, 16 Ekim'de tüm katılımcılarla sempozyumun açılışı yapılmıştır. Sempozyumda, Prof. Magdalene ODUNDO (İngiltere/Farnham, University College For The Creative Arts), Prof. Zehra ÇOBANLI (Türkiye/Eskişehir Anadolu Üniversitesi), Prof. Richard MAHAFFEY (A.B.D. Taccoma Community College), Prof. Fumio SHİMADA (Japonya, Güzel Sanatlar ve Müzik Üniversitesi), Prof. Lee Wang YONG (Kore, Kangnam Üniversitesi), Dr. Juliet AMSTRONG (Güney Afrika, Kwazulu Üniversitesi), Dr. Ezra SHALES (A.B.D. Alfred Üniversitesi), Prof. Emanuel COOPER (Sanatçı) ve Duncan ROSS (Sanatçı) gibi birçok katılımcı bildiriler sunmuş çalıştaylar düzenlemişlerdir.

24-26 Ekim tarihleri arasında ise, Londra'ya gidilmiş, tarihi alanlar, galeriler ve Victoria & Albert Museum, Natural History Museum, Britain Tate, Modern Tate, The British Museum gibi müzeler gezilmiştir.

Etkinliğe Türkiye'den Katılanlar:
Prof. Zehra ÇOBANLI
Öğr. Gör. Þenol KUBAT
Öğr. Gör. Hasan BAÞKIRKAN
Denk ÜRÜ
Özhan ODAK
Cansu EKMEKÇİ
Aras TUNÇALP
Zeynep BASKICI


 

Prof. Zehra ÇOBANLI'nın Çalıştayı

 

Gareth MASON 'nun Çalıştayı

 

Darren STOKES 'İn Çalıştayı

 

Magdelene ODUNDO'nun çalıştayı

 

Richard MAHAFFEY'in çalıştayı

 

ISCAEE başkanı Prof. Fumio SHİMADA, Farnham University College for the Creative Arts Dekanı Paul COYLE, ve Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Zehra ÇOBANLI

 

Clive STOLE