Haberler/DuyurularEtkinlik Takvimi

< �ubat 2019 >
Pt Sa �a Pe Cu Ct Pa
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728

2009 KORE (Uluslararası Seramik Sempozyumu ve Sanat Eğitimi Değişim Programı)

ISCAEE Uluslararası Seramik Sanatı Eğitim ve Değişimi Topluluğu, 2009 Kore Sempozyumu- Seramik Sanatı Þenliği 24 Nisan–6 Mayıs 2009 tarihleri arasında Dünya Seramik Bienali ile aynı anda Güney Kore-Icheon Dünya Seramik Merkezinde gerçekleştirildi. Etkinliğe Çin, Danimarka, İsrail, Japonya, Kenya, Kore, Nijerya, İrlanda, İsviçre Tayland, Türkiye, Uganda, İngiltere, Vietnam ve ABD’den 44 üniversite katıldı.
Sempozyum Yönetim Kurulu, Kangnam Üniversitesi ve Seul Ulusal Teknoloji Üniversitesi işbirliği ile organize edilen etkinlik kapsamında Dünya Öğrencileri Seramik Projesi Çalıştayı, Sanatçı Öğretim Üyeleri Profesyonel Çalıştay ve Konferansları, ISCAEE Seramik Sergisi, Dış mekan Pişirim Gösterileri, Güney Kore Seramik Merkezleri Kültür Turu düzenlendi.
Dünyanın farklı yerlerinden yetenekli sanat öğrencilerinin yenilikçi bakış açılarını sergilemek için hazırlanan Dünya Öğrencileri Seramik Projesi Çalıştayında “Ateşin Maceraları” başlıklı tema, geniş çaplı bir şekilde yorumlandı.
Anadolu üniversitesi Öğrenci Takımı tarafından yapılan Türk kahvesi kültürü konulu ‘Fired Fortune’ başlıklı Proje çalıştayı gerçekleştirildi.
Kahve Fincanları üzerine çıkartma dekor tekniğiyle uygulanan kahve telvesi desenleri sempozyuma katılan tüm öğrenci ve sanatçılar tarafından büyük ilgi ile takip edildi.

Etkinliğe Türkiye’den Katılanlar;
Prof. Zehra ÇOBANLI,
Prof. Sibel SEVİM,
Yrd. Doç. Cemalettin SEVİM,
Yrd. Doç. Ezgi HAKAN,
Araş. Gör. Mehmet AYDIN,
Ayşe CANBOLAT,
Deniz ZEYBEK,
Elif GÖNÜL,
Çiler KUMRU,
Özge ATİKTÜRK,
Oya ÖZAYAN