Haberler/DuyurularEtkinlik Takvimi

< �ubat 2019 >
Pt Sa �a Pe Cu Ct Pa
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728

2003 JAPONYA (Uluslararası Seramik Sempozyumu ve Sanat Eğitimi Değişim Programı)

1-16 Kasım tarihleri arasında Japonya'da Tokyo Güzel Sanatlar ve Müzik Üniversitesi'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Uluslararası Seramik Eğitimi ve Değişim Programı, Çin'den Tshingua Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi, Türkiye'den Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü, ABD'den Tacoma Community College'ın yanı sıra İngiltere ve Kore'nin katılımıyla gerçekleşmiştir. Tokyo Güzel Sanatlar ve Müzik Üniversitesi'nin, Ueno ve Toride Kampusleri'nde gerçekleşmiştir.

Etkinlik boyunca katılımcılar Toride Kampüsü'nde yer alan Anagama, Nobarigama ve Dragan tipindeki geleneksel Japon Fırınlarında farklı pişirim yöntemlerini deneme fırsatı bulmuşlardır. Dört gün süren pişirim etkinliğinin ardından etkinliğe katılan öğretim elemanları ve öğrencilerin eserleri Tokyo Güzel Sanatlar ve Müzik Üniversitesi'nin Ueno'daki Sanat Galerisinde ve Toride Belediyesi Sanat Galerisi'nde sergilenmiştir. Programın ikinci haftası Ueno Kampusü'nde konferans sunumları ve katılımcı sanatçıların çalıştay faliyetleriyle sürdürülmüştür. Doç. Emel ÞÖLENAY "Aydın Karacasu Kırmızı Kili ile Astar Sırlar" başlıklı bir konuşma yapmış, Prof. Zehra ÇOBANLI "Astar Dekor Yöntemleri" ve Yard. Doç. Ekrem KULA "Torna Teknikleri ve Süslemeleri" konusunda çalıştaylarını gerçekleştirmişlerdir. Etkinliğe Prof. Engin ATAÇ'ta konuşmacı olarak katılmıştır.

Ayrıca etkinlik dışında 1 Kasım tarihinde Japonya'da Türk yılı kutlaması dolayısıyla Prof. Zehra ÇOBANLI'nın organize ettiği Anadolu Üniversitesi öğretim elemanları ve öğrencilerinin (Zehra ÇOBANLI - Yücel BAÞEÐİT - Semih KAPLAN - Dilek ALKAN - Oya UZUNER - Ekrem KULA - Ezgi HAKAN - Hasan BAÞKIRKAN - Lale DEMİR ORANSAY - Emel ÞÖLENAY - Esin KÜÇÜKBİÇMEN - Mustafa AÐATEKİN - Hasan ÞAHBAZ) eserlerinin yer aldığı bir sergi Green Galery'de açılmıştır.

Etkinliğe Türkiye'den Katılanlar:
Prof. Zehra ÇOBANLI
Doç. Emel ÞÖLENAY
Yard. Doç. Ekrem KULA
Öğr. Gör. Hasan ÞAHBAZ
Arş. Gör. Yücel BAÞEÐİT
Oya ASAN
Esra KORKMAZ
SavaşTOMAK
Esra MÜHÜRCÜ
Orçun İLTER

 

 

Magdelene ODUNDO'nun Çalıştayı

 

Prof. Zehra ÇOBANLI'nın Çalıştayı

 

Yard. Doç. Ekrem KULA'nın Çalıştayı

 

Pişirim Çalıştayı

 

?

 

!

 

!

 

Prof. Prof. Zheng Ning'in Çalıştayı

 

Kevin White'ın Çalıştayı

 

!

 

!